Robotická rehabilitace,

sofistikovaná možnost

péče o pacienty


ZJISTIT VÍCE

Robotická rehabilitace chůze


Robotická rehabilitace chůze je v popředí zájmu odborné veřejnosti již zhruba po dobu třiceti let. Tento vyspělý způsob práce s pacienty, má počátky v devadesátých letech 20. století, kdy se začala používat terapie pacienta odlehčeného v závěsu nad běžícím pásem. Tento způsob terapie byl velmi náročný jak na počet terapeutů, tak na jejich fyzickou zátěž. Dva terapeuté v nepohodlných pozicích manuálně vedli dolní končetiny pacienta a třetí musel kontrolovat posturu klienta. Jen o pár let později vznikla první verze systému robotické rehabilitace chůze Lokomat od firmy Hokoma. Díky neustálému rozvoji tohoto oboru a novým vědeckým poznatkům je tato sféra pro výrobce nesmírně zajímavá, tudíž se na trh dostávají stále nové typy přístrojů od mnohých výrobců. V současné době se používá množství různých systémů pracujících na různých principech, včetně mobilních asistivních exoskeletů.
Neurofyziologickým podkladem pro tuto terapii je míšní autonomie, plasticita CNS a motorické učení. Při práci s těmito technologii je cílem vyvolat u pacienta vyšší odezvy než jen primitivní reflexní reakce , důraz je kladen také na vlastní aktivitu klienta. Předností robotické rehabilitace je, podpora a ulehčení pohybu nebo také naopak kladení řízeného odporu pohybu pacienta, zajišťování přesnějšího dávkování zátěže, zvládnutí vysokého počtu opakování s větší přesností pohybu a a výhodou je též měřitelnost výsledků. Plusem práce s pokročilou rehabilitační technologií je také nesporně ulehčení fycické námahy terapeuta.

youtube-icon

staňte se našimi fanoušky a sledujte novinky v Rehasportu

kontaktujte nás

Veškeré dotazy Vám rádi zodpovíme na uvedených telefonních číslech, případně na emailu.

Po telefonické dohodě je možná osobní konzultace v našem centrálním distribučním skladu v Čestlicích u Prahy.

Fakturační adresa

Rehasport trade s.r.o.
Obchodní 107
251 01 Čestlice

Kanceláře

Rehasport trade s.r.o.
Okrasná 116
103 00 Praha 10 - Benice

Robotická rehabilitace je mladým oborem, ale zato velmi rychle se vyvíjejícím. Po téměř třiceti letech praktického používání více či méně složitých systémů, přicházejí na trh stále více zdokonalované přístroje. Výkonost, možnosti různých měření, přesné naprogramování odporu, možnosti vizuální a hlasové stimulace, to vše dělá z těchto systémů nepostradatelné pomocníky v péči o pacienty s nutností neurorehabilitační péče.